- Diese Veranstaltung hat bereits stattgefunden.

In C – Sasha Waltz & Guests (DE) & Philzuid
5. März @ 20:00 - 21:00
In C
Sasha Waltz & Guests (DE) & Philzuid
Theater Heerlen – Grote Zaal – do 05.03.2026 – 20.00 uur
€16,50 – €38,00
Een gedurfde voorstelling op Terry Riley’s ‘In C’ (1964), live gespeeld door musici van Philzuid
Terry Riley schreef zijn revolutionaire ‘open’ compositie In C in 1964. De compositie – 53 muzikale zinnen die de musici zo vaak als zij willen mogen herhalen – geldt als het eerste stuk minimalistische muziek. De Duitse choreograaf Sasha Waltz vertaalde de 53 zinnen naar bewegingsreeksen, waaruit de dansers zelf kunnen kiezen. schrit_tmacher en Philzuid tillen het stuk samen met de dansers van Sacha Waltz naar een nóg hoger level.
Hedendaagse dans met live muziek
In 2021, in de coronatijd, hebben schrit_tmacher en Philzuid met elkaar afgesproken om elke twee jaar een dansvoorstelling met live orkestbegeleiding op de planken te brengen. Dit avontuur startte in 2024 met de overweldigende The Rite of Spring in samenwerking met de Pina Bausch Foundation. In 2026 stellen dansers en musici zich open voor de gedurfde, innovatieve voorstelling In C, die Sasha Waltz – toeval of niet – ook in de coronatijd heeft ontwikkeld. Omdat het werk bestaat uit allemaal losse stukjes choreografie, konden de dansers het tijdens de lockdowns individueel en op afstand instuderen.
Eén belangrijke (spel)regel
Vanwege de ruimte die de compositie biedt voor improvisatie is elke uitvoering van In C anders. De dansers krijgen hierin creatieve vrijheid, maar moeten zich wel verhouden tot de andere dansers en tot de acht musici live op het podium in deze bijzondere samenwerking tussen schrit_tmacher Festival en Philzuid. Slechts een regel ligt vast: In C begint bij figuur 1 en eindigt bij figuur 53. Daartussenin is alles in dit muziek- en dansspektakel mogelijk.
Duration: ~ 60 min. no interval
1964 komponierte Terry Riley das revolutionäre Werk „In C“, das als erstes Stück minimalistischer Musik gilt. Es besteht aus 53 musikalischen Mustern, die in fester Reihenfolge gespielt werden. Choreografin Sasha Waltz übertrug dieses Prinzip auf den Tanz: Ihr „In C“ umfasst 53 choreografische Figuren, die die Tänzer*innen nacheinander durchlaufen. Jeder entscheidet selbst, wann er oder sie zur nächsten Figur übergeht, bleibt dabei jedoch in Beziehung zur Gruppe und zu den acht Live-Musiker*innen. So entsteht ein sich ständig wandelndes, einzigartiges Geflecht aus Bewegung und Klang.
Duration: ~ 60 min. no interval
do 05.03.2026
19:00, T&P Lounge
Introduction [NL]
€ 4,00, reservation required
do 05.03.2026
21:00, DSM Theatercafé
Aftertalk [NL/EN]
Free
do 05.03.2026
12:30, Theater Heerlen, DSM Theatercafé
Masterclass in C
Apple Pie Matinee
€ 10,00
do 05.03.2026
Educational program (schools only)
vr 06.03.2026
Dance workshop



